Subaru XV

5,6 l / 100 km
450 l / 1 270 l
od 19 550 €
Modelové rady
1.6i Classic
od 19 550 EUR
2.0i CVT Comfort
od 25 750 EUR
2.0D Comfort
od 26 000 EUR

Subaru XV je pre tých, ktorí sa radi pohybujú v mestskom centre, no zároveň si nikdy nenechajú ujsť príležitosť vyraziť von z mesta. Pre tých, ktorí žijú v rytme nepretržitého ruchu mesta. Je pripravené odviezť vás za mestskými dobrodružstvami, plánovanými aj spontánnymi. Je jedinečným spojením štýlu, všestrannosti a vzrušenia a umožňuje vám vydať sa všade, kam vás zavedie váš životný štýl. Vnútri každého Subaru sa ukrýva výnimočná kombinácia symetrického pohonu 4x4 s motorom SUBARU BOXER, ktorá vám poskytuje pohotovú odozvu a spoľahlivú kontrolu pri svižnom manévrovaní v mestských uliciach.

V štýle veľkomesta Subaru XV je spojením skutočných praktických vlastností a štýlového dizajnu.

Podľa odvážnych rozšírení blatníkov a elegantného aerodynamického profilu na prvý pohľad rozpoznáte, že Subaru XV je moderný crossover. Ušľachtilé línie a záhyby karosérie tohto vozidla zlepšujú jeho aerodynamické vlastnosti a tým aj spotrebu paliva, zatiaľ čo dopredu naklonené čelné sklo mu dodáva agresívnejší vzhľad a zlepšuje viditeľnosť. Subaru XV je spojením skutočných praktických vlastností a štýlového dizajnu.

Všetko na dosah ruky V kabíne modelu Subaru XV s ergonomickým usporiadaním ovládacích prvkov sedíte v centre diania.

V kabíne modelu Subaru XV s ergonomickým usporiadaním ovládacích prvkov sedíte v centre diania. Informácie a zábava sú vždy na dosah – na špičkovom multifunkčnom displeji môžete monitorovať trakciu a sledovať spotrebu paliva. Dostupnosť týchto informácií v spojení s vyvýšenou polohou pri sedení a otvoreným výhľadom vám dodávajú väčšiu istotu, že máte všetko pod kontrolou.

Pohodlie a priestor Po nasadnutí do vozidla Subaru XV budete mať pocit, akoby bol svet okolo vás o niečo priestrannejší.

Po nasadnutí do vozidla Subaru XV budete mať pocit, akoby bol svet okolo vás o niečo priestrannejší. Spolujazdcovi a vodičovi poskytuje viac miesta v oblasti bokov, lakťov a ramien, ako ako ponúkajú iné vozidlá v tejto triede. Dlhší rázvor kolies ocenia cestujúci na zadných sedadlách, ktorí vďaka tomu získali viac miesta na nohy. K väčšiemu pohodliu prispieva všetko od sedadiel zvýraznených športovou sieťovinou až po prepracované vnútorné vybavenie mäkké na dotyk. 

Symbióza a flexibilita Subaru XV je symbiózou bohatého úložného priestoru a flexibility, ktorá prevyšuje bežný štandard.

Dizajn modelu Subaru XV je prispôsobený tomu, aby vám tento crossover príjemne zjednodušoval život. Vďaka dostatočnému batožinovému priestoru hravo pojme všetku batožinu potrebnú na víkend. Navyše môžete batožinový priestor ešte zväčšiť sklopením jednotlivých alebo všetkých zadných sedadiel, ktoré sú delené v pomere 60:40. Dizajn vozidla je dobre prispôsobený každodenným potrebám a komfortu cestujúcich vrátane nastupovania a vystupovania.

Symetrický pohon 4x4 Dokonalá kontrola nad vozidlom a výnimočné jazdné vlastnosti.

Dokonalý pocit z jazdy vychádza zo symetrie a vyváženia. Preto spoločnosť Subaru už od roku 1972 vyvíja a zdokonaľuje svoj symetrický pohon všetkých štyroch kolies. V spojení s motorom typu BOXER, ktorého výsledkom je takmer dokonalé symetrické usporiadanie, poskytuje tento pohon mimoriadny výkon s výnimočnou trakciou, ako aj vyváženie a stabilitu, ktoré zaisťujú maximálnu kontrolu v každej dopravnej situácii.

Motor BOXER Iba málo áut ponúka takú podmanivú živosť a spontánnosť ako Subaru XV.

Iba málo áut ponúka takú živosť a spontánnosť  ako Subaru XV. Tieto vlastnosti zabezpečuje motor BOXER s horizontálnymi protibežnými piestmi usporiadanými v 180-stupňovom uhle, ktorý má v porovnaní s inými typmi motorov oveľa nižší a plochejší profil. Vďaka tomu má hnacia sústava, aj celé vozidlo, nižšie položené ťažisko a vyváženejšie rozloženie hmotnosti. Protibežné pohyby piestov sa navyše navzájom vyrovnávajú, čo prirodzeným spôsobom obmedzuje vibrácie.